Палацово-паркові ансамблі Чернігівщини

 

«Качанівка -Тростянець»

Стоимость – від 300 грн.

Для групи 15 чол. – 355 грн. Ваша комісія – 35 грн./чол.!

Качанівка. Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» - це єдиний в Україні ансамбль, що зберігся у всьому його обсязі. «Качанівка» поєднує регулярне і ландшафтне планування. Територія - 732 га. Масштаби заповідника збільшують його значущість. Засновником садиби і першим її власником був Ф.Болгарин. У нього садибу купив придворний співак Ф.Кочановскій. Від його імені пішла назва маєтку. У 1771-1808 рр. власником Качанівки був генерал-фельдмаршал граф П. Румянцев-Задунайський та його син. З 1824 по 1866 р маєтком володіла родина меценатів Тарновських. Потім протягом 20 років і до революції 1917 року Качанівка послідовно була власністю цукрозаводчиків Харитоненків, князів Урусових, Олів. Розквіт «Качанівки» не лише як садово-паркового та палацового комплексу, але і як потужного центру духовності, позначений стараннями сім'ї Тарновських. Особлива роль збереглася за Григорієм Тарновським (1784-1853) - людиною універсальної освіченості, істинним меценатом мистецтв. Він заохочував починання багатьох, а в їх числі українського художника Василя Штеренберга. Молодому живописцю, талант якого прозорливо вгадав Григорієм Тарновським, в особисте користування були відведені кімнати з каміном, вітражами і видом на парк. Створювалися ідеальні умови для розквіту таланту. Імператорська Академія мистецтв дякувала власника «Качанівки» за «милості» до Штеренберга. У колі друзів і гостей Василя Тарновського (старшого) були В. Жуковський, К.Брюллов. 
Тут добре писалося Т.Шевченку, М. Гоголю, Л.Жемчужникову. Саме в «Качанівці» написана опера «Руслан і Людмила» М. Глінки. Свідченням глибокої поваги до генія композитора залишилася збережена в парку «Альтанка М.Глінки» - своєрідний малий музичний салон. Василь Тарновський (молодший) сформував виняткову колекцію старого українського мистецтва. Він продовжив меценатську діяльність свого батька і діда - Григорія Тарновского.

Тростянецкій дендрологічний парк - один з видатних ландшафтних парків в Україні. Територія - 204,7 га. Історія створення дендропарку пов'язана з ім'ям Івана Михайловича Скоропадського - нащадка відомого в Україні гетьманського роду. Робота з будівництва парку почалася в 1834 році. Архітектурні споруди в парку майже не збереглися. Привертає оригінальна особливість композиційної побудови Тростянецького парку: зовні це просто лісовий масив на тлі монотонної долини, а в центрі - це «гірська» країна з великими пагорбами та озерами.Іншою характерною особливістю Тростянця є його багата флора, яка представлена ??великою кількістю хвойних і листяних рослин. У складі дендрофлори парку налічується 783 види і форми деревно-чагарникових порід. Колекція хвойних рослин відноситься до 4 родин, 12 родів, 108 видів і декоративних форм. Листяні деревні породи представлені 36 родинами, 101 родом, 675 видами і декоративними формами. У колекції дендропарку значне місце займають садово-декоративні форми деревних і чагарникових рослин (13% від усього колекційного фонду).
Певну роль в ландшафтному оформленні грають екзотичні види, які допомагають передати художній ефект паркових експозицій, підкреслюють декоративні властивості основної породи. Дендропарк «Тростянець», який має багатий видовий склад, зіграв значну роль в справі успішної інтродукції різноманітних видів і є одним з кращих осередків интродукционной діяльності з тієї причини, що багато видів тут були інтродуковані вперше.
У формуванні художнього образу парків особливий інтерес представляють хвойні породи. Тростянецький дендропарк цінний великою кількістю вічнозелених хвойних дерев і чагарників, які надають парковим пейзажам високу декоративність у всі пори року. У «Тростянці» вікові дерева представлені 119 видами і формами деревних рослин.

У вартість входить:

проїзд на комфортабельному автобусі;

супровід гіда по всьому маршруту слідування;

екскурсоводи: в Тростянецькому парку, в палаці в Качанівці

вхідні квитки в музеї

У вартість не входить:

По бажанню обід в кафе ( від 40 грн.)

Або самостійно организація пікніка на природі